V našom hoteli

je možné saunovanie

Vážení hostia,

V našom hoteli Vám ponúkame návštevu novootvorených 2 typov sáun a to návštevu fínskej sauny a infrasauny. V našom hoteli je možné saunovanie uskutočniť kedykoľvek počas dňa. V našich saunách si oddýchnete, odstránite psychickú a fyzickú únavu a je len na Vás aký typ sauny si vyberiete.

  • Minimálny počet osôb na zapnutie jednej alebo druhej sauny sú osoby 2.
  • Mini Fittnes - vstup grátis pre hotelových hostí, osoby do 18 rokov v sprievode dospelej osoby.

Zdraviu prospešné

Relaxačné

Revitalizujúce

Očisťujúce

Sauna je pôvodne fínske slovo označujúce malú stavbu alebo miestnosť, ktorá sa po vytopení používa ako ohrieváreň pri saunovaní. Vnútro sauny je veľmi dobre izolovaný od okolia a vykladaný drevom, ktoré pôsobí dobre na psychiku človeka.

V saune sú saunové kachle (kiuas), ktoré obvykle vyhrejú miestnosť na teplotu od 60 do 120 ˚C, ale možno nájsť sauny aj o teplote 130 až 140 ˚C. Vo fínskej saune sú na kachliach kamene, na ktoré sa čas od času nalieva voda, aby vzniknutá para na chvíľu zvýšila vlhkosť vzduchu. Vlhkosť vzduchu v saune je obvykle relatívne malá, niekoľko desiatok percent.

Sauna je druhom termoterapie teda liečebné metódy, ktorá využíva priaznivé účinky mierneho prehriatia tkanív alebo celého organizmu. Ďalšími druhmi termoterapia sú Termálne kúpele, Parafínové zábaly alebo prosté naparovanie nôh. Termoterapia funguje na princípe Hormeze, teda priaznivého účinku miernej záťaže na organizmus, ktorá posilňuje odolnosť organizmu, spomaľuje jeho starnutie a chránia pred civilizačnými chorobami. Tou záťaží je v tomto prípade prehriatia organizmu nad normálnu telesnú teplotu (približne na 39 ° C).

Klinické štúdie ukázali, že sauna môže znižovať hladiny cukru u diabetikov, posilňovať srdce a tým brániť jeho zlyhanie u kardiakov, ďalej zlepšovať prekrvenie organizmu a tým zlepšovať potrebné hojenie ťažko hojitelných rán a v neposlednom rade priaznivo pôsobí na psychiku človeka. Zatiaľ žiadna známa štúdia neskúmala vplyv saunovania na dlhovekosť, rakovinu alebo imunitu človeka. Saunovanie sa neodporúča v tehotenstve.

1 hod. vstup 10 € / os

Zapožičanie župana 2 €/ os

Hotel TATRANEC

Leží vo vstupnej časti Tatranskej Lomnice pri hlavnej ceste z Popradu do Tatranskej Lomnice.

Je rozsiahlym areálom, ktorého súčasťou je hotelový komplex so strediskami služieb autokemping a chatky.

Kde nás nájdete

Kontakt

Tatranská Lomnica č.202
059 60 Vysoké Tatry
SLOVENSKÁ REPUBLIKA

Recepcia : +421 524 467 092
Recepcia : +421 914 123 432
hoteltatranec@hoteltatranec.com


GPS: dĺžka-20,309541
GPS: šírka-49,158716